Menu Zavřeno

Projektové setkání v Heřmanicích v Podještědí

V projektu „ŠKOLA a SKLO – Inkubátor – na cestě do života č. p. 100321090“ byl jako první v letošním školním roce naplánován třídenní malířský kurz českých a německých studentů na 22. 10. 2018. Skupina mladých výtvarníků ze SUPŠS a gymnaziálních studentů z německého Reichenbachu se sešla na konci října v Heřmanicích, kde se se svými pedagogy věnovali výtvarné činnosti. Podzimní příroda Lužických hor se stala předlohou jejich maleb a kreseb. Naši studenti se snažili předat své výtvarné dovednosti svým německým kolegům, společným jazykem jim byl angličtina a němčina, dokonce byla z úst některých německých studentů slyšet i první česká slova. Kromě Heřmanic a jejich okolí společně všichni navštívili město Děčín, kde si prohlédli interiéry místního zámku, dále svým fotoaparátem zachytili krásu zámecké ,,růžové zahrady“. Návštěvu tohoto města zakončili výstupem na Pastýřskou stěnu, z jejíž vrcholu obdivovali tamější skalnaté vrcholky a údolí řeky Labe. Poslední den navštívila celá projektová skupina studentů a pedagogů prozatímní výtvarné ateliéry a dílny naší školy, kde se opět výtvarně tvořilo. Tentokrát se kreslilo podle fotografií, které si mladí výtvarníci pořídili během poznávací cesty do Děčína. Odpoledne společně zhlédli v kamenickošenovském KLVC česko-německý film, který je nejen pobavil, ale i jazykově obohatil. Celou podzimní akci zakončilo formální i neformální setkání našich pedagogů a jejich protějšků z Reichenbachu. Nejprve se společně plánovalo a pak se tvořilo. Dospělí si z této akce odvezli vlastnoručně vyrobené šperky a studenti hlavně hodně nezapomenutelných zážitků.